Jak dbać o swoje foki?

Czyli co z nimi robimy po zakończonej wycieczce.

Zastanawiacie się jak przechowywać swoje foki, co zrobić z nimi po zakończonej wycieczce, jak konserwować? Na te wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć w tym, oraz w kolejnych wpisach.

Zacznijmy od przechowywania między wycieczkami. Klej, który znajduje się na fokach, nie przepada za wysokimi temperaturami. Szybciej się zużywa i potrafi zostać na nartach. Dlatego dobrze je przechowywać w chłodnym pomieszczeniu. Jeżeli takiego nie posiadacie, to przynajmniej w miejscu osłoniętym od słońca oraz źródeł ciepła, żeby dodatkowo nie podnosić temperatury.

Po każdej wycieczce foki należy rozłożyć do wysuszenia. Jeżeli klej jest mokry ( a najczęściej trochę jest), wieszamy foki osobno, klejem do góry, tak aby przesechł (zdj. 1).

Jak tylko woda odparuje (zwykle około 30 min), naklejamy je na siatkę, która otrzymaliśmy przy kupowaniu fok i zostawiamy do momentu aż włosie wyschnie (zdj. 2, 3).

Całość procesu zwykle trwa koło godziny. Po tym czasie chowamy je do pokrowca i odkładamy do następnego użycia (zdj. 4).

na zdj. foki Pomoca

Comments are closed.